DIVISION 2 RESULTS

FINAL STANDINGS:

1ST PLACE: WCTTA-3

2ND PLACE: WCTTA-1

3RD PLACE: TINTRI TTC / PRADYRISHI

THE FOLLOWING MATCHES TOOK PLACE AT FRIDAY 9 AM WITH THE WINNER ADVANCING TO DIVISION 2 AND THE LOSER BEING IN DIVISION 3:

FRIDAY 9 AM:

TEAM SPIRIT VS FREMONT TTA DRAGONS-TEAM SPIRIT WINS 5-0

FREMONT TTA-GRACEFUL GRAYZ VS WCTTA 4-FREMONT TTA A-GRACEFUL GRAYZ WINS 3-2

THE HARKER TEAM VS BAY AREA DAREDEVILS

TEAM NAME

A

B

C

D

E

F

G

H

RECORD

A-TINTRI TTC

 

0-5

3-2

3-2

4-1

4-1

5-0

4-1

6-1

B-WCTTA 3

5-0

 

2-3

1-4

4-1

5-0

3-2

5-0

5-2

C-PRADYRISHI

2-3

3-2

 

2-3

4-1

4-1

5-0

4-1

5-2

D-WCTTA 1

2-3

4-1

3-2

 

1-4

3-2

4-1

4-1

5-2

E-WCTTA 2

1-4

1-4

1-4

4-1

 

4-1

4-1

3-2

4-3

F-TEAM SPIRIT

1-4

0-5

1-4

2-3

1-4

 

3-2

1-4

1-6

G-FREMONT TTA-GRACEFUL GRAYZ

0-5

2-3

0-5

1-4

1-4

2-3

 

0-5

0-7

H-BAY AREA DAREDEVILS

1-4

0-5

1-4

1-4

2-3

4-1

5-0

 

2-5

-BAYAREA DAREDEVILS WINS 3-2

 

 

 

SEMIFINALS:

WCTTA-3 OVER TINTRI TTC 5-0 (ALL MATCHES DEFAULT)

WCTTA-1 OVER PRADYRISHI 3-2

FINALS:

WCTTA-3 OVER WCTTA-1 3-1

 

 

DIVISION 2 ROSTERS:

 

 

 

 

 

 

 

TINTRI TTC

 

 

 

 

 

 

2020.5

 

SEYED JAFARINEJAD

2132

 

 

 

 

SOON-JIN LIM

1707

 

 

 

 

ANAND VIJAY

1677

 

 

 

 

 

 

 

WCTTA 3

1886

 

GAUTAM ANAND

2025

 

 

 

 

JAMES S GOODWIN IV

1747

 

 

 

 

 

 

 

PRADYRISHI

1844.5

 

PRADYUMAN SAI VIJAYAKUMAR

1861

 

 

 

 

RISHI SANKAR

1828

 

 

 

 

 

 

 

WCTTA 1

1750

 

LAWRENCE LONG

1782

 

 

 

 

ARJUN CHANDRASEKAR

1718

 

 

 

 

 

 

 

WCTTA 2

1711.5

 

KESHAV MANNEM

1892

 

 

 

 

NATALIE CHAN

1531

 

 

 

 

 

 

 

TEAM SPIRIT

1681.5

 

STEVE ADAMS

1692

 

 

 

 

RAVI BATCHU

1671

 

 

 

 

DAVID AKERMAN

1509

 

 

 

 

 

 

 

FREMONT TTA-GRACEFUL GRAYZ

1592

 

NEERAJ GARG

1632

 

 

 

 

KULDIP SHODHAN

1552

 

 

 

 

GOVIND JAYANTH

1478

 

 

 

 

STEPHEN HENRY

892

 

 

 

 

 

 

 

BAYAREA DAREDEVILS

1451

 

PURVI SONI

1454

 

 

 

 

MUSKAN GUPTA

1448

 

 

 

 

SARTHAK PRADHAN

1384

 

 

 

 

ANAY SHILEDAR

1277