Tournaments

Upcoming Tournaments 2019/2020:

2019 Fremont Teams | 2-Star USA Table Tennis Sanctioned | Sunday, November 17, 2019 at Siliman Center in Newark | Enter Online

2020 Newark January Open | 2-Star USA Table Tennis Sanctioned | Sunday, January 19, 2020 (Tentative) at Siliman Center in Newark

2020 Newark March Open | 2-Star USA Table Tennis Sanctioned | Sunday, March 22, 2020 (Tentative) at Siliman Center in Newark

Past Tournaments:

2019 Newark September Open Results | Rating Results

2019 Newark July Open Results | Rating Results

2019 West Coast Teams, Results: Div 1 | Div 2 | Div 3 | Div 4 | Div 5 | Rating Results

2019 NorCal March Open Results | Rating Results

2019 NorCal January Open Results | Rating Results (January 27, 2019 at Siliman Center in Newark)

NorCal Team League Current Results and Standings (November 2018-March 2019)

2018 West Coast Teams Complete Results (November 24-25, 2018 in Siliman Center in Newark)
Division 1: Results & Ratings | Division 2: Results & Ratings | Division 3: Results & Ratings | Division 4: Results & Ratings

2018 NorCal October Open Results | Rating Results (October 21, 2018 in Siliman Center in Newark)

2018 NorCal August Open Results | Rating Results (August 25, 2018 in Siliman Center in Newark)

2018 NorCal July Open Results | Rating Results (July 28, 2018 in Siliman Center in Newark)

2018 Newark June Open Results (June 16, 2018 in Siliman Center in Newark) / Blog Post

2018 Fremont April Open (April 20-22, 2018)

FULL RESULTS OF 2018 FREMONT APRIL OPEN:

FRIDAY
Under 300 RR SE 1st Place: Ayush Raj 2nd Place: Yajat Sharma 3rd Place: Madhukar Pawar 3rd Place: Daniel Wang
Under 100 RR SE 1st Place: Achyut Badri 2nd Place: Tega Sebeni 3rd Place: Akshara Badri 3rd Place: Umar Iqbal
Under 50 RR SE 1st Place: Nithin Bandaru 2nd Place: Priyanshu Ghosh 3rd Place: Vedant Sanghvi 3rd Place: Ansh Parikh
SATURDAY            
Under 2500 RR SE 1st Place: William Bai 2nd Place: Olaf Surmann 3rd Place: Rishikumar Gopalan 3rd Place: Anil Ramappa
Under 1700 RR SE 1st Place: Arnav Khinvasara 2nd Place: Yuri Smirnoff 3rd Place: Jose Fernandez 3rd Place: Steve Adams
Under 2100 RR SE 1st Place: Pranav Tantravahi 2nd Place: Arnav Khinvasara 3rd Place: Yuyang Ying 3rd Place: Anil Ramappa
Under 1300 RR   1st Place: Bhavesh Kumar 2nd Place: Blesson Paul 3rd Place: Martin Wong 3rd Place: Arjun Ganesan
Under 1100 RR SE 1st Place: Bhavesh Kumar 2nd Place: Becky Cheng 3rd Place: Arjun Ganesan 3rd Place: Muhammad Qazi
Under 900 RR SE 1st Place: Muhammad Qazi 2nd Place: Neel Dhavali 3rd Place: Arjun Ganesan 3rd Place: Adarsh Jayaram
Under 700 RR SE 1st Place: Sayan Dey 2nd Place: Rishi Singh 3rd Place: Adarsh Jayaram 3rd Place: Eduardo Gonzalez
Under 500 RR SE 1st Place: Daniel Wang 2nd Place: Genelia William 3rd Place: Lynna Xu 3rd Place: Dheeraj Tallapragada
SUNDAY            
Under 2300 RR SE 1st Place: Pranav Tantravahi 2nd Place: Shuja Jafar 3rd Place: Anil Ramappa 3rd Place: Yuyang Ying
Under 1900 RR SE 1st Place: Dhruv Sampat 2nd Place: Jason Liang 3rd Place: Rishi Sankar 3rd Place: Misha Sushchik

West Coast Teams (November 24-25, 2017)